Mikołaj Nijak wyróżniony w finale konkursu "Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą"

Znamy już laureatów XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą”.

O główne nagrody w finale ogólnopolskim rywalizowało 280 prac plastycznych, w tym aż 4 autorstwa młodych artystów z powiatu konińskiego: Oliwii Dymowskiej i Mateusza Reszki - laureatów pierwszych miejsc w eliminacjach wojewódzkich oraz zdobywców III i V miejsca w województwie: Kai Koster i Mikołaja Nijaka.

Swój udział w ostatnim etapie Konkursu zakończył sukcesem Mikołaj Nijak, uczeń Szkoły Podstawowej w Kramsku.  Jako jedyny w grupie wiekowej uczestników od 6 do 8 lat uzyskał wyróżnienie.

Rozstrzygnięcie eliminacji centralnych odbyło się w czerwcu w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. W pracach Komisji wzięli udział przedstawiciele Wydziału Informacji i Promocji Komendy Głównej PSP oraz nauczyciele plastyki i sztuki z warszawskich szkół.

W każdej z czterech grup konkursowych (od lat 6 do 8, od lat 9 do 12, od lat 13 do 16 oraz wychowankowie szkół specjalnych)  Jury wyłoniło po trzy prace najlepsze pod względem artystycznym oraz najbardziej odpowiadające tematowi. Z uwagi na bardzo wyrównany poziom, Komisja przyznała także cztery dodatkowe wyróżnienia. Wszyscy finaliści otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy we wrześniu br.

Konkurs „Powódź, pożar, dniem czy nocą - straż przychodzi ci z pomocą” popularyzuje wiedzę na temat działalności strażaków uczestniczących w usuwaniu skutków wypadków, pożarów, nieszczęśliwych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych. Uczy także zasad bezpiecznego zachowania oraz właściwego postępowania w przypadku wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń.

Cieszy więc fakt, że z każdym rokiem wzrasta zainteresowanie konkursem wśród dzieci i młodzieży, jak i poziom artystyczny nadsyłanych prac.