Międzypowiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych

Starostwo Powiatowe w Koninie oraz Urząd Gminy i Miasta w Kleczewie zapraszają do udziału 6 czerwca 2016 r. w Międzypowiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych „Taniec piękny, taniec zdrowy”. Patronat nad wydarzeniem objął Wielkopolski Kurator Oświaty.

Celem Przeglądu Tanecznego jest konfrontacja dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych z różnych środowisk, ale przede wszystkim to doroczne spotkanie młodych ludzi, których łączy wspólna pasja – tworząc opowieść tańcem napisaną.

Możliwość prezentacji własnych umiejętności przez dzieci i młodzież z małych środowisk wiejskich i miejskich daje niezmienny impuls do systematycznej pracy i doskonalenia własnych umiejętności. Niezmiernie ważnym zadaniem jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży różnorodnych form tanecznych z ich walorami wychowawczymi i artystycznymi. Chcąc więc kształtować zainteresowanie tańcem, zapraszamy grupy taneczne działające na terenie gmin i powiatów Wielkopolski do udziału w naszym Przeglądzie Tanecznym, który odbedzie się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Kleczewie.

Zespoły, zaprezentują się na scenie w wybranych przez siebie formach tanecznych. Zgodnie z regulaminem Przeglądu będzie to taniec nowoczesny oraz taniec i piosenka, a także taniec ludowy. Przedział wiekowy uczestników to od 7 do 19 lat. Wykonawców oceni profesjonalne jury, a najlepsze zespoły otrzymają statuetki i nagrody ufundowane przez organizatorów.

Zainteresowanych udziałem w Międzypowiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych, prosimy o kontakt z p. Danutą Plucińską z Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koninie, tel. +48/63 240 32 78 lub kultura@powiat.konin.pl.

Zgłoszenia do Przeglądu przyjmuje Wydział Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koninie do 10 maja 2016 r.

Regulamin Przeglądu