Licheń. Rozpoczął się montaż metalowej konstrukcji kładki w Grąblinie

35. tonowy dźwig, 20. robotników oraz ograniczenia w ruchu kołowym na drodze powiatowej nr 3210P – tak w skrócie można podsumować to, co dzieje się w Grąblinie, na wysokości miejsca objawień.

Dziś w godzinach przedpołudniowych rozpoczął się kolejny etap prac związanych z budową kładki nad drogą powiatowa nr 32100. Robotnicy zamieszczają nad jezdnią metalową konstrukcję, która będzie podtrzymywała przejście dla pieszych biegnące z parkingu do lasu grąblińskiego.

Naszym głównym zadaniem, z którym musimy się uporać, jest wypoziomowanie i wypionowanie konstrukcji tak, aby znalazła się w odpowiednim miejscu” – powiedział Łukasz Wadelski, który nadzoruje całą operację od strony budowlanej.

Pewną niedogodnością dla wszystkich, którzy poruszają się drogą powiatową nr 3210P jest konieczność zmniejszania prędkości oraz przejeżdżanie przez parking, gdyż budowlańcy swoje prace wykonują w głównej mierze na jezdni. Jak podkreśla Wadelski było to konieczne ze względów bezpieczeństwa:
Na czas montażu musieliśmy nieco zmienić bieg drogi prowadzącej z Konina do Lichenia. Jest to jedyne utrudnienie, na jakie mogą natrafić kierowcy poruszający się tą trasą. Poza tym wszystkie prace przebiegają bez jakichkolwiek zakłóceń”.

Budowa grąblińskiej kładki wpisuje się w większą inwestycję, którą w przyszłości chce przeprowadzić Starostwo Powiatowe w Koninie – modernizację drogi biegnącej od Woli Podłężnej do Lichenia i dalej do Różopola.
Na czas budowy kładki w lesie grąblińskim zostało wprowadzone ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Księża marianie, opiekunowie licheńskiego sanktuarium, apelują o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Zakończenie inwestycji planowane jest na przełomie lipca i sierpnia b.r.

źródło:
Robert Adamczyk
Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym

Rozpoczął się montaż metalowej konstrukcji kładki w Grąblinie