Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Licheń. 28. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe

Pod hasłem „Ożywieni słowem” w najbliższy weekend (23-25 lipca) w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym odbędą się 28. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, do Lichenia przyjadą osoby uzależnione i współuzależnione, aby u stóp Matki Bożej spotkać się i wymienić doświadczeniami życia bez nałogu.
 
Licheńskie Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe trwać będą tradycyjnie 3 dni – rozpoczną się w piątek 23 lipca o godz. 15 spotkaniem z ks. Markiem Dziewieckim i społecznością „Ocalonych” pod hasłem „Jak kochać osobę uzależnioną”. Spotkanie poprowadzi pan Rafał Porzeziński.
 
Sobota rozpocznie się uczestnictwem w drodze krzyżowej na placu przy dzwonnicy o godz. 9.00. Modlitewnemu spotkaniu z Bogiem będzie przewodniczył ks. Stanisław Kowalski.
 
Otwarcie Ogólnopolskich Spotkań Trzeźwościowych nastąpi przed licheńską bazyliką o godz. 11:30. W trakcie inauguracji po raz kolejny zostanie wręczona nagroda Pelikan, dla osoby zasłużonej dla ruchów AA.
Od 13 na scenie przed bazyliką trwać będzie spotkanie przy muzyce, a na 14 organizatorzy zapraszają do licheńskiej bazyliki na wspólną modlitwę podczas Mszy św. za osoby zmarłe ze środowisk trzeźwościowych, które odeszły na „wieczny mityng”.
 
Od godziny 17 rozpoczną się mityngi tematyczne w różnych punktach zlokalizowanych na terenie licheńskiego sanktuarium.
 
Centralnym momentem dnia będzie Msza św. sprawowana przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej pod przewodnictwem ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego, który z ramienia Konferencji Episkopatu Polski pełni funkcję przewodniczącego Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Po Mszy św. i apelu maryjnym o godz. 21 mityngi zostaną wznowione.
 
28 Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe zakończą się w niedzielę, 25 lipca, Mszą św. o godz. 7.30 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej oraz spotkaniem z ks. Markiem Dziewieckim („Nie ma końca, czyli o tym, że zawsze jest nadzieja na zmianę”).
 
W tym dniu do Lichenia można także dojechać z konina korzystając z linii 67 Miejskiego Zakaładu Komunikacji w Koninie.


Źródło: Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym

 
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting