Lepiej zapobiegać niż leczyć

Takie hasło przyświeca nieodpłatnym badaniom profilaktycznym, do udziału w których zachęca Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie. Będą się one odbywać w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie, w ramach środków zakontraktowanych w 2012 roku w Wielkopolskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu, w zakresie:

• Programu profilaktyki raka piersi - zapraszamy kobiety w wieku od 50 lat do 69 lat, które przez ostatnie dwa lata nie miały wykonywanej mammografii. Wystarczy zgłosić się osobiście lub umówić na wizytę telefonicznie.

Skierowanie nie jest potrzebne.
Rak piersi wcześnie wykryty może być w pełni uleczalny.
Informacje pod nr telefonu +48 63 240 41 99

• Programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy - skierowany jest do grupy kobiet najbardziej zagrożonych rakiem szyjki macicy w wieku od 25 do 59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat nie miały wykonywanego badania cytologicznego. W ramach programu wykonywane są badania cytologiczne, a w przypadku stwierdzenia niepokojących zmian, pacjentka kierowana jest na dalszą diagnostykę.

Wczesne wykrycie raka szyjki macicy znacznie zwiększa szanse na pełne wyleczenie.
Informacje pod nr telefonu +48 63 240 45 68 / +48 63 240 44 86

• Programu wczesnego wykrywania raka płuc, którego realizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Program skierowany jest dla mieszkańców Wielkopolski z grupy podwyższonego ryzyka, tzn. palacze w wieku 55-70 lat, palący papierosy średnio 1 paczka dziennie przez 20 lat, mający do tego przewlekłe schorzenia układu oddechowego. W ramach programu są wykonywane badania tomografii komputerowej, a termin badania ustali lekarz rodzinny. Państwa zadaniem jest zgłoszenie się do pracowni TK w oznaczonym terminie.

Wczesne wykrycie chorób układu oddechowego i nowotworów płuc zwiększa szanse na wyleczenie.
Informacje pod nr telefonu +48 63 240 41 99

W trosce o zdrowie Twoje i zdrowie Twoich Najbliższych serdecznie zapraszamy do korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych.