Która gmina w regionie najlepiej się rozwija?

Gmina Ślesin wśród gmin miejsko-wiejskich i Powidz wśród gmin wiejskich to najlepiej rozwijające się gminy w zestawieniu powstałym podczas projektu: „Rozwój społeczno-gospodarczy gmin podregionu konińskiego”, który 8 marca podsumowano w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. W podsumowaniu wzięli udział wójtowie i burmistrzowi z naszego regionu oraz Małgorzata Waszak, starosta koniński.

Ranking poziomu rozwoju społeczno-gospodarczego zwieńczył projekt PWSZ w Koninie i Radia Konin. Zestawienie powstałe na podstawie danych GUS przygotował dr Artur Zimny, dziekan Wydziału Społeczno-Technicznego PWSZ w Koninie. Pod uwagę brano 11 różnych aspektów: m.in. ochronę środowiska, budżet, turystykę, udział nakładów inwestycyjnych, liczba czytelników bibliotek. Nawet jeśli ma ono niedociągnięcia to zdaniem autora pozwala po raz pierwszy rzetelnie porównywać rozwój gmin wschodniej Wielkopolski.
W czwartkowym seminarium naukowym podsumowującym projekt „Rozwój społeczno-gospodarczy gmin podregionu konińskiego wzięła udział Małgorzata Waszak starosta koniński, która była także jednym z prelegentów spotkania.

Konferencja w PWSZ