Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

KRUS realizuje turnusy rehabilitacyjne

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że istnieje możliwość skorzystania przez rolników i domowników (podlegających ubezpieczeniu społecznemu rolników) oraz osób pobierających okresowe świadczenie rentowe (bez orzeczonej niezdolności do samodzielnej egzystencji) z leczenia rehabilitacyjnego organizowanego w Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS.

Rehabilitacja obejmuje schorzenia narządu ruchu oraz schorzenia kardiologiczne. Realizowana jest w Centrach Rehabilitacji Rolników Kasy w: Kołobrzegu, Świnoujściu, Horyńcu-Zdroju, Iwoniczu-Zdroju, Szklarskiej Porębie, Jedlcu. Turnusy rehabilitacyjne trwają 21 dni, a koszt pobytu pacjenta pokrywa Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
 
Aby ubiegać się o rehabilitację, w ośrodkach Kasy należy złożyć wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą wypełniony przez lekarza POZ (druk do pobrania na stronie www.krus.gov.pl).
 
Odpowiedzi na pytania związane z rehabilitacją uzyskają Państwo w Samodzielnym Referacie Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego PT KRUS w Koninie lub pod numerami telefonów: 63 240 14 12 i 63 240 14 18.
 
Źródło: PT KRUS w Koninie
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting