Konwent wójtów i burmistrzów ma nowego przewodniczącego

Burmistrz Kleczewa – Marek Wesołowski został w czwartek (14 kwietnia) wybrany nowym przewodniczącym Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Konińskiego. Podczas posiedzenia, które odbyło się w Kleczewie, szefowie samorządów gminnych dyskutowali też o problemach związanych z melioracją, budową i utrzymaniem dróg.

Konwent odbył się nie, tak jak do tej pory, w Starostwie Powiatowym, ale w Kleczewie. Zresztą jednym z czwartkowych ustaleń Konwentu była decyzja o organizowaniu tych samorządowych spotkań w poszczególnych gminach. Kolejne posiedzenie odbędzie się w Wierzbinku.

Podczas posiedzenia w Kleczewie samorządowcy dużo czasu poświęcili na dyskusję o melioracji. Zapoznali się raz jeszcze ze stanem prawnym obowiązującym w naszym kraju, zwłaszcza w zakresie odpowiedzialności za utrzymanie poszczególnych cieków wodnych. Tę część spotkania zakończył apel wójta Starego Miasta o przygotowanie stanowiska Konwentu w sprawie zaniedbań w utrzymaniu cieków podstawowych na terenie gmin powiatu i przekazaniu tych postulatów do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Dokument opracowany zostanie w ciągu miesiąca.

Szefowie samorządów gminnych wysłuchali też informacji Starosty konińskiego dotyczącej tegorocznego harmonogramu prac inwestycyjno – remontowych na drogach powiatowych, zapoznali się z działalnością Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina” oraz planami aeroklubu konińskiego dotyczącymi remontu pasa startowego na lotnisku w Kazimierzu Biskupim. Temat budowy Zakładu Termicznej Utylizacji Odpadów przedstawił zebranym  Marek Waszkowiak zastępca prezydenta miasta Konina.

Konwent zakończyły wybory przewodniczącego. Ustępującego z tej funkcji Tadeusza Piotra Nowickiego zastąpił wybrany jednogłośnie Marek Wesołowski burmistrz Kleczewa. Samorządowcy ustalili, że spotkania Konwentu odbywać się będę raz na kwartał.