Konsultacje projektu pn. Program ochrony powietrza dla strefy wielkopolskiej w zakresie pyłu PM10, PM2,5 oraz B(a)P

Zarząd Województwa Wielkopolskiego, z dniem 9 lutego 2017 r. rozpoczął procedurę konsultacji społecznych, których przedmiotem jest projekt Programu ochrony powietrza dla strefy wielkopolskiej w zakresie pyłu PM10, PM2,5 oraz B(a)P.

Na podstawie art. 91 ust. 9 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity: Dz. U. z  2016  r., poz. 672  ze  zm.) oraz art.  30, art.  39  ust.  1 pkt 1-5 ustawy  z dnia 3 października  2008 r. o udostępnieniu  informacji o środowisku i  jego  ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r., poz. 353 ze zm.), Zarząd Województwa Wielkopolskiego informuje, że przystąpił do opracowania:

Opinie, uwagi i wnioski do projektu można zgłaszać w terminie od dnia 9 lutego do dnia 9 marca 2017 r. Wersja elektroniczna dokumentu dostępna jest na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Wersja papierowa dostępna jest w siedzibie Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa  Wielkopolskiego w  Poznaniu, al.  Niepodległości 34, 61-714 Poznań, pok. 1040, w godzinach pracy Departamentu.

Uwagi i wnioski można składać w następującej formie:
•  pisemnej poprzez wypełnienie i przesłanie na adres:
Departament Środowiska, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań - formularza zamieszczonego na stronie internetowej BIP Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu,
• za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym, poprzez uzupełnienie i  przesłanie na adres e -mail: pop@umww.pl formularza zamieszczonego na  stronie internetowej BIP Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu,
• ustnie do protokołu w siedzibie Departamentu Środowiska.

Uwagi i wnioski zgłoszone po upływie wskazanego terminu pozostaną bez rozpatrzenia.

Spotkania informacyjne w ramach procedury zapewnienia udziału społeczeństwa odbędzie w dniu
21.02.2017 r. - godz. 9.00 - Urząd Miejski w Gnieźnie ul. Lecha 60, sala nr 9
21.02.2017 r. - godz. 13.30 - Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego  w Poznaniu, al. Niepodległości 34,61-714 Poznań, Sala konferencyjna część B, piętro 1O,
22.02.2017 r. - godz. 10.00 - Leszno Rynek - Ratusz, sala konferencyjna.