Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Konkurs „Wielkopolskie Jadłodzielnie”

Samorząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w konkursie „Wielkopolskie Jadłodzielnie” w ramach „Programu ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025”.

Celem konkursu „Wielkopolskie Jadłodzielnie” jest wsparcie inicjatyw mieszkańców województwa wielkopolskiego na rzecz ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce. Realizacja konkursu służy promocji niemarnowania żywności, kreowaniu społeczeństwa, które w sposób zrównoważony korzysta z zasobów, inspiracji do mądrego korzystania z żywności.

Program skierowany jest do samorządów terytorialnych z terenu województwa wielkopolskiego.

Poziom pomocy finansowej wynosi maksymalnie 80% poniesionych i udokumentowanych kosztów kwalifikowalnych ujętych we wniosku o dofinansowanie, jednak nie mniej niż 5.000 zł i nie więcej niż 20.000 zł dla pojedynczego przedsięwzięcia. Minimalny wkład finansowy Wnioskodawcy wynosi nie mniej niż 20% kosztów kwalifikowalnych wynikających z wniosku o dofinansowanie.

Wnioski należy składać do 8 października 2021 r. Szczegóły naboru, regulaminy oraz dokumenty do pobrania można znaleźć na stronie: https://www.umww.pl/wielkopolskie-jadlodzielnie

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego jest także organizatorem konkursu „Mobilne kuchnie warsztatowe”. Startować w nim mogą organizacje pozarządowe, zajmujące się pomocą żywnościową na terenie Wielkopolski.

Dotację można otrzymać na zakup mobilnych kuchni warsztatowych przystosowanych do gotowania na zewnątrz i spełniających normy sanitarne. Takie kuchnie mają być wykorzystywane do prowadzenia warsztatów z zagospodarowywania żywności.

Na dotacje w tym konkursie samorząd województwa przeznaczył 150 tys. zł.

Termin składania ofert upływa 20 października 2021 r. Szczegóły naboru, regulaminy oraz dokumenty do pobrania można znaleźć na stronie: https://bip.umww.pl
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting