Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce

Rusza kolejna, XIII już edycja konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce! Jego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Przez ostatnie dwanaście lat do konkursu zgłoszono ponad 500 obiektów z całej Wielkopolski, z czego 178 zostało już nagrodzonych i wyróżnionych.

Poprzez konkurs promowane są obiekty turystyczne, w których właściciele dbają o utrzymanie wiejskich klimatów, rodzinnej, a nie tylko hotelowej gościnności, wiejskiego stylu domu, pokoi i bliskiego otoczenia, serwują smaczne, lokalne potrawy, dbają o to, co jest unikatowe, co może zaoferować tylko wieś.

Konkurs adresowany jest do właścicieli obiektów turystyki wiejskiej zlokalizowanych na terenie Wielkopolski. Aby wziąć w nim udział, wystarczy zgłosić obiekt, ze wskazaniem jednej z trzech kategorii:
1. Gospodarstwo agroturystyczne funkcjonujące w gospodarstwie rolnym.
2. Obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim.
3. Obiekt na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym, itp. wykorzystujący tradycje i walory wsi.

Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać: starostowie, wójtowie i burmistrzowie miast i gmin, organizacje agroturystyczne i turystyczne, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Wielkopolska Izba Rolnicza, związki branżowe i organizacje społeczno-zawodowe rolników oraz Lokalne Grupy Działania. Ponadto, do konkursu mogą również zgłaszać się samodzielnie gestorzy i właściciele obiektów.

Szczegółowe informacje dotyczące XIII edycji konkursu (regulamin, arkusz zgłoszenia obiektu, kryteria oceny) znajdują się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego: www.umww.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia 2019 roku.

Dla laureatów konkursu i wyróżnionych przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe o łącznej wartości 88 000 zł (suma nagród we wszystkich kategoriach konkursowych).

Obsługę konkursu prowadzi Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Justyna Kubiatowicz, tel. 61/ 626 65 20, e-mail: justyna.kubiatowicz@umww.pl