Skocz do zawartości

Aktualności

Aktualności

Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce

Już po raz piąty Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Wielkopolskim Towarzystwem Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej zorganizował Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce.
 
Konkurs ma za zadanie wyłonić co roku najlepsze obiekty agroturystyczne Wielkopolski. Członkowie kapituły osobiście odwiedzają zgłoszone obiekty. Wszystko po to, aby wybrane miejsca móc bez obaw polecić turystom jako ciekawe i odpowiadające standardom.
Do tej pory laureatami zostały trzy obiekty z powiatu konińskiego (gospodarstwa agroturystyczne "Pod Brzozami" w Grochowach, "Ania i Filip" w Izabelinie oraz "Ogród Zakrzewek" w Zakrzewku), a dwa otrzymały wyróżnienia w Konkursie (Ośrodek Edukacji Leśnej przy Nadleśnictwie Grodziec i Gospodarstwo Agroturystyczne "Ania i Filip").
 
Konkurs obejmuje trzy kategorie obiektów:
- gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym,
- obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim,
- obiekt na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujący tradycje i walory wsi.
Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać: wójtowie, burmistrzowie miast i gmin, starostowie, organizacje agroturystyczne i turystyczne, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Wielkopolska Izba Rolnicza, związki branżowe i organizacje społeczno - zawodowe rolników, Lokalne Grupy Działania programu LEADER. Do konkursu mogą się również zgłaszać samodzielnie gestorzy i właściciele obiektów z pieczęcią gminy na zgłoszeniu, potwierdzającą przyjęcie do wiadomości przez Wójta/Burmistrza przystąpienie obiektu do konkursu.
Za zajęcie I, II i III miejsca w każdej kategorii Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznaje nagrody finansowe. Ponadto laureaci i obiekty wyróżnione w konkursie objęte są działaniami promocyjnymi prowadzonymi przez Urząd Marszałkowski.
 
Wszystkich zainteresowanych udziałem w Konkursie prosimy o kontakt z Wydziałem Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Koninie (tel. 63 240 32 77, e-mail: turystyka@powiat.konin.pl).
Termin przyjmowania przez Urząd Marszałkowski zgłoszeń upływa 15 maja br.

© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting