Konkurs – Moja smart wieś

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN zaprasza do wzięcia udziału w III Konkursie „Moja smart wieś - Wizje i Inicjatywy”. Szukamy pomysłów, dzięki którym Twoja wieś może stać się lub stała się bardziej przyjazna do życia.

Pochwal się swoją smart wsią i wygraj nawet 6000 zł. Łączna pula nagród to 44 tys. zł. W dwóch poprzednich edycjach zgłosiliście nam ponad 160 prac.

Celem realizowanej przez IRWiR PAN operacji jest upowszechnianie i promocja „smart villages” wśród mieszkańców obszarów wiejskich poprzez identyfikację wprowadzonych innowacji społecznych oraz cyfrowych na obszarach wiejskich w formie opisu stanu faktycznego (z pogłębionym uwzględnieniem wizji oraz inicjatyw wdrażania tej koncepcji w przyszłości). Konkurs ma umożliwić wymianę poglądów oraz stworzyć bazę wiedzy, w której gromadzone będą przedsięwzięcia z zakresu „smart villages” poprawiające atrakcyjność obszarów wiejskich.

Grupę docelową stanowią osoby i podmioty zaangażowane w pracę nad problemami związanymi z rozwojem obszarów wiejskich. Założeniem jest, że w konkursie weźmie udział 120 osób, jednak nie mniej niż 25 osób (w tym również osób prawnych). Ogólnopolska skala pozwoli dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Brak ograniczeń dotyczących wieku, a także formy prawnej uczestnika, wynika z dążeń do rozpoznania znajomości problematyki „smart villages” wśród różnych grup.

W ramach konkursu „Moja smart wieś - Wizje i Inicjatywy” poszukiwane są pomysły i inicjatywy, które poprawiają jakość życia na wsi. Organizatorzy oczekują wskazania rozwiązań, w których wykorzystano nowoczesne technologie, między innymi w zakresie edukacji, usług społecznych, zdrowia, transportu, energii, handlu czy też gospodarki odpadami.

Laureaci konkursu zaproszeni zostaną na uroczystą galę, podczas której wręczymy nagrody oraz zaprezentujemy wybrane prace laureatów. Przeprowadzony w takiej formie finał konkursu pozwoli na dyskusję i wymianę poglądów, a także opinii co do możliwości aplikacji poszczególnych pomysłów.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszenia na stronie www.irwirpan.waw.pl

Patronat medialny: Tygodnik Poradnik Rolniczy, Witryna Wiejska, Gospodyni, smartwies.pl

Źródło: IRWiR PAN
Plakat konkursu - Moja smart wieś