Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich – „Bitwa Regionów”

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do największego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich – „Bitwy Regionów”. Po roku przerwy spowodowanej pandemią, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, zaprasza do rywalizacji w nowej formule: jury będzie oceniać pomysł na potrawę regionalną oraz jej prezentację w formie krótkiego filmu wideo.

Tegoroczna, szósta edycja będzie odbywała się w warunkach trwającej epidemii COVID-19 i przeniesie się częściowo do przestrzeni wirtualnej. Zapraszamy uczestniczki do prezentacji potraw w formie multimedialnej.  „Mamy nadzieję, że to wyzwanie będzie dla pań ciekawe” – zachęca minister Grzegorz Puda.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. Nadrzędnym celem inicjatywy jest ukazanie wielopłaszczyznowej działalności Kół Gospodyń Wiejskich w obszarach: społecznym, kulturalnym oraz edukacyjnym.

Więcej szczegółów oraz regulamin dostępny na www.bitwaregionow.pl oraz na profilu Polska smakuje na Facebooku. Zgłoszenia trzyosobowych reprezentacji Kół Gospodyń Wiejskich można wysyłać do 31 maja br. za pomocą formularza, który jest dostępny na stronie KOWR www.kowr.gov.pl/konkurs.

Źródło: gov.pl
 
rysunek: uśmiechnięta kobieta w stroju ludowym, obok niej napis: "Bitwa Regionów 2021 Startuje"
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting