Konkurs ASOS

Rządowy Programy Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.Ruszyła kolejna edycja konkursu organizowanego w ramach Rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Organizacje pozarządowe, osoby prawne, spółdzielnie socjalne, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego mogą ubiegać się dotacje w wysokości od 20 tys. do 200 tys. zł. w ramach 4 priorytetów: edukacja osób starszych, aktywność społeczna promująca integrację wewnątrz- i międzypokoleniową, partycypacja społeczna osób starszych oraz usługi społeczne dla osób starszych. Wymagany wkład własny to minimum 10 proc. wysokości dotacji.

Celem Programu jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych oraz zagospodarowanie ich potencjału poprzez umożliwienie im aktywności społecznej. Program ma przyczyniać się do pełniejszego korzystania z możliwości społeczno-zawodowych osób starszych. Przyczyni się do zwiększenia aktywności osób po 60 roku życia przez edukację i uczenie się przez całe życie oraz działania na rzecz solidarności i integracji wewnątrz - i międzypokoleniowej.

Na realizację programu z budżetu państwa zaplanowano 280 mln zł w latach 2014-2020. Na Program w 2017 roku przeznaczono 40 mln zł.

Szczegółowe informacje na temat Programu ASOS dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ĺšródło: www.mpips.gov.pl