Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Konferencja „Tradycje kulinarne polskiej wsi”

Konferencja  „Tradycje kulinarne polskiej wsi”
 
Gospodynie z KGW Mniszki (gmina Skulsk), laureatki konkursu “Polska wieś smakuje” w kategorii „Potrawy z drobiu i ryb”, zaprezentują się podczas konferencji  „Tradycje kulinarne polskiej wsi”, która odbędzie się  25 listopada 2021 roku.
 
Podczas spotkania koła gospodyń wiejskich, instytucje kultury, lokalne grupy działania i organizacje pozarządowe działające na obszarach wiejskich będą miały okazję do poszerzenia swej wiedzy na temat produktów regionalnych i lokalnych. Dodatkowo, organizatorzy spotkania przybliżą zagadnienia związane ze znakowaniem jakości produktów tradycyjnych oraz promocją polskiego dziedzictwa kulinarnego.

Wydarzenie realizowane jest przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi we współpracy z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego na zlecenie Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie w ramach projektu „Tradycyjne praktyki kulinarne szansą dla współczesnych wiejskich gospodarstw domowych” finansowanego z Planu operacyjnego KSOW na lata 2020-2021.

Szczegóły wydarzenia dostępne są pod adresem https://nikidw.edu.pl/


Źródło:Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting