Konferencja dla pedagogów i psychologów w Żychlinie

Konferencja pt. Różne oblicza pomocy psychologiczno-pedagogicznej w środowisku lokalnym zorganizowana przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną odbyła się 17 kwietnia 2018 r. w Żychlinie. Patronatem honorowy nad konferencją sprawował starosta koniński Stanisław Bielik.

Goście konferencji wysłuchali wykłady psychologów, pedagogów i terapeutów Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku. Wśród specjalistów różnych dziedzin i profesji pracujących na co dzień z dzieckiem i rodziną w środowisku lokalnym nie zabrakło głosu kuratora zawodowego Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Koninie i konsultanta Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.

Konferencja z uwagi na prezentowane formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej adresowanej do dzieci, rodziców, wychowawców i nauczycieli spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników. Omawiane tematy nie wyczerpały wszystkich działań podejmowanych przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Ślesinie, ale cele konferencji zostały osiągnięte i wpisały się w motto przewodnie wydarzenia: Dzięki pracy zespołowej zwykli ludzie mogą osiągnąć niezwykłe rezultaty.

Podstawą skutecznej pomocy psychologiczno-pedagogicznej jest budowanie relacji z drugim człowiekiem, wspieranie dziecka na każdym etapie jego rozwoju i edukacji oraz wspieranie i kształtowanie kompetencji rodziców, wychowawców i nauczycieli w procesie wychowawczo-edukacyjnym.