Konferencja prasowa Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich

Rozpoczęcie działalności Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Koninie było tematem konferencji prasowej, która odbyła się 29 października 2014 roku w siedzibie Konińskiej Izby Gospodarczej.

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich już od miesiąca funkcjonuje przy Konińskiej Izbie Gospodarczej. Powstał z myślą o mieszkańcach powiatów konińskiego, kolskiego i tureckiego.
W zorganizowanym z tej okazji spotkaniu, w którym udział wzięli: Starosta Koniński Małgorzata Waszak, Prezes Konińskiej Izby Gospodarczej - Grzegorz Wasilewskiego oraz Dyrektor Biura Konińskiej Izby Gospodarczej a zarazem Leader Punktu Informacyjnego Paweł Jasiński.

Punkt działa w dni robocze w budynku przy ulicy Zakładowej 11, gdzie ma również swoją siedzibę KIG w godzinach 7.30-15.30 z wyjątkiem poniedziałków, kiedy czynny jest aż do godz. 17.30.
Punkt funkcjonuje też mobilnie i docelowo pojawi się w każdej gminie.

Kadrę Punktu stanowią doświadczeni pracownicy Konińskiej Izby Gospodarczej, Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich prowadzonego w poprzedniej perspektywie przez Starostwo Powiatowe w Koninie.

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich udziela informacji o programach realizowanych w ramach Narodowej Strategii Spójności, Umowy  Partnerstwa, w formule PPP; informuje o realizowanych projektach dofinansowanych z Funduszy Europejskich, przeprowadza konsultacje na etapie przygotowania wniosków/projektów; organizuje spotkania oraz szkolenia dla potencjalnych beneficjentów oraz beneficjentów.

W samym m-cu październiku zorganizował już szkolenia i spotkania informacyjnych dla przedsiębiorców, osób wykluczonych społecznie oraz przedstawicieli samorządów. Spotkania jak i Mobilne Punkty Informacyjne cieszą się ogromnym zainteresowaniem potencjalnych beneficjentów z całej Wielkopolski. Do tej pory Specjaliści od Funduszy Europejskich byli na dyżurach w Turku, Golinie i Malanowie. W listopadzie zaplanowane są kolejne Mobilne Punkty tj. w Tuliszkowie, Dąbiu, Kościelcu i Kleczewie.

Odbędą się również spotkania i szkolenia informacyjne, terminy i programy spotkań na bieżąco zamieszczane będą na stronie www.kig.konin.pl oraz w aktualnościach na stronie www.wrpo.wielkopolskie.pl

Informacje na temat Funduszy uzyskać można telefonicznie pod numerami: 63 246 88 12, 63 246 88 13, mailowo, pisząc na adres: joanna.rudyj@kig.konin.pl; tomasz.kopczynski@kig.konin.pl oraz na miejscu w siedzibie PIFE.
Dotychczas z naszych usług skorzystało już blisko 60 potencjalnych beneficjentów Funduszy.

Konferencja prasowa Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich