Koncert fortepianowy braci Sheng

Jedyny w Polsce koncert małych geniuszy fortepianu, odbędzie się 10 sierpnia 2012 r., o godz. 19.00 w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie, ul. Parkowa 2 (Pałac Bronikowskich, Sala Chopinowska-miejsce, w którym koncertował młody Fryderyk Chopin). Bracia Shen – Ryan (8 lat) i Andy (13 lat) mieszkają na Florydzie. Ich przodkowie pochodzą z Chin. Chłopcy są uczniami szkoły założonej przez słynną pianistkę – Annę Polonsky. Koncertują na całym świecie. Zdobywają nagrody w prestiżowych konkursach – w Młodzieżowym Festiwalu Bacha w Berkeley, Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Wiedniu czy Międzynarodowym Rosyjskim Konkursie Muzycznym.

Muzyczna uczta stanowiąca spotkanie z cyklu Bardzo Kulturalny Gość, organizowanego przez nauczycieli szkoły, odbędzie się dzięki uprzejmości pana doktora Pawła Baranowskiego – animatora i mecenasa kultury, znanego poznańskiego satyryka, który od kilku lat współpracuje z Zespołem Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie.

Serdecznie Państwa zapraszamy