Skocz do zawartości

Aktualności

Aktualności

Komunikat Wojewody Wielkopolskiego

Jak poinformował Rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego, trwa wypłata zasiłków dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnicy, która przeszła nad Wielkopolską 5 września br.
 
Dotychczas na wniosek samorządów, wojewoda przeznaczył 2.110 tys. zł z zabezpieczonej na ten cel kwoty 3 mln zł. Pieniądze w formie zasiłków do 6 tysięcy złotych trafiły już do najbardziej potrzebujących osób – 822 rodzin z 24 gmin województwa wielkopolskiego 
 
Wichura, która niszczyła dachy, budynki mieszkalne i gospodarcze spowodowała uszkodzenia 941 budynków mieszkalnych. Zgodnie z zapowiedziami wojewody opracowany został szeroki program pomocy. W pełni zabezpieczono także środki wynikające z przedstawionych wstępnych kalkulacji strat.  W samym Blizanowie do wypłaty zasiłku na bieżące potrzeby w kwocie do 6 tys. zł zakwalifikowano 250 osób. Według szczegółowych i ostatecznych analiz przesłanych przez samorządy do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, zapotrzebowanie finansowe na zasiłki remontowe lub odbudowę wynosi 2.731 tys zł, a nie jak wstępnie szacowały samorządy ponad 14 mln zł..
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting