Kolejne stypendia od WSHiU w Poznaniu

Dwa stypendia o łącznej wartości 60 000 zł dla uczniów szkół średnich powiatu konińskiego ufundowała Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu.

W poniedziałek, 13 lutego w Starostwie Powiatowym w Koninie gościła Magdalena Górska – założyciel Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu, która przekazała na ręce wicestarosty Władysława Kocaja od fundacji szkoły dwa bony edukacyjne – każdy o wartości 30 000 złotych. Bon stanowi równowartość opłaty czesnego na wybranym kierunku 3-letnich studiów stacjonarnych w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu. To już czwarta edycja programu stypendialnego fundowanego przez uczelnie.

„Chcemy, by młodzież z Wielkopolski miała równe szanse, dlatego równomiernie przekazujemy stypendia mieszkańcom różnych miejscowości. Liczymy, że dzięki temu wsparciu młodzież nie będzie rezygnować ze swoich marzeń i planów na przyszłość. Pomoc jest naszym wkładem w rozwój naszego regionu.” - podkreśla Magdalena Górska.

Informacja o przekazaniu przez poznańską uczelnię dwóch stypendiów przekazana została dyrektorom szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Koniński w celu wyłonienia uczniów zainteresowanych ofertą.

Uczelnia kształci na takich kierunkach jak: ekonomia, finanse, rachunkowość, zarządzanie czy logistyka, bezpieczeństwo narodowe, turystyka, administracja, dziennikarstwo czy komunikacja społeczna. W tym roku otrzymała również pozwolenie na prowadzenie dwóch nowych kierunków jakimi są pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne.

Kolejne stypendia od WSHiU w Poznaniu