Kleczewscy karatecy na topie

Wielu zawodników Sekcji Karate Klubu Sportowego Feniks Kleczew na czele z Trenerem Zdzisławem Nowakiem, znalazło się w Kadrze na Mistrzostwach Europy Karate IKU w Słowenii.

W ostatnim dniu tych mistrzostw były też rozgrywane zawody European Champion Children Games. W obu tych wydarzeniach sportowych uczestniczyli z dużymi sukcesami zarówno dorośli zawodnicy Feniksa, jak i dzieci, co potwierdza dobrą pracę szkoleniową w naszym klubie.

Nasi zawodnicy nie zawiedli swoją postawą i osiągnięciami, co potwierdza fakt, że przywieźli łącznie 18 medali (trzy złote, dziesięć srebrnych i pięć brązowych medali.

Wyniki zmagań naszych karateków:
  • Grzegorz Lipert wywalczył pierwsze miejsce w konkurencji kumite indywidualnym.
  • Sergiusz Woźniak zdobył  pierwsze miejsce w konkurencji kata oraz drugie miejsce w konkurencji kumite indywidualnym.
  • Natalia Nowak wywalczyła w kumite złoty i brązowy medal w dwóch konkurencjach indywidualnych.
  • Justyna Niedzielewska wywalczyła w kumite srebrny medal w konkurencji indywidualnej.
  • Basia Lizik wywalczyła drugie miejsce w konkurencji kumite indywidualnym.
  • Ola Woźniak wywalczyła drugie miejsce w konkurencji kumite indywidualnym.
  • Adam Lipert zajął czwarte miejsce w konkurencji indywidualnej. Zrekompensował to niepowodzenie w walkach drużynowych zdobywając dwa srebrne medale.
  • Nikola Rogowicz może pochwalić się dwoma medalami w konkurencjach drużynowych, w których zajęła drugie i trzecie miejsce.
  • Drużyna seniorek w składzie Justyna Niedzielewska, Nikola Bąkowska, Krystyna Gawlik, Natalia Nowak zajęły drugie i trzecie miejsce w konkurencjach drużynowych.
  • Kamila Liczbińska swój start może zapisać do udanych. Niestety trudna do zrozumienia decyzja sędziów nie pozwoliła wejść do walki o miejsca medalowe. Nagrodzona przez drużynę medalem za ducha walki.
Podsumowując powyższe sukcesy medalowe, wyjazd na Mistrzostwa Europy do Słowenii należy uznać za w pełni udany. Nie zawiodły liderki, seniorki Feniksa Kleczew. Chwała wszystkim młodym adeptom, że podążają śladami utytułowanych starszych koleżanek z drużyny.

Wszystkim zawodnikom należą się serdeczne gratulacje za super postawę i sportowego ducha walki.

Źródło: Klub Sportowy Feniks Kleczew
W hali sportowej stoją trener i zawodnicy z medalami. Dwóch zawodników trzyma flagę Gminy Kleczew.