"Kierunek – Dziecko" w powiecie konińskim

Prawie 180 osób, organizatorów rodzinnej pieczy zastępczej oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z 15 województw, spotkało się, w dniach 10-11 kwietnia w Licheniu Starym, na II Ogólnopolskim Spotkaniu Organizatorów Rodzinnej Pieczy Zastępczej i Jednostek Samorządu Terytorialnego pn. „Kierunek – Dziecko”. Gospodarzem tegorocznego wydarzenia był Powiat Koniński.

Konferencja była próbą odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób części samorządów udaje się dobrze realizować wyznaczone przez prawo krajowe i międzynarodowe kierunki w obszarze wsparcia dzieci oraz pieczy zastępczej.
Uczestnicy mieli też możliwość zwiedzenia Bazyliki w Licheniu, wysłuchania koncertu Konińskiego Kameralnego Zespołu Smyczkowego AD-LIBITUM, a także obejrzenia spektaklu tanecznego w wykonaniu Szkoły Tańca RYTMIX.

Organizatorzy: Fundacja Przyjaciółka, Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim reportażem z wydarzenia.