KGW MNISZKI w II etapie konkursu

Etap wojewódzki Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP został zakończony. Celem Konkursu jest ukazanie wielopłaszczyznowej działalności Kół Gospodyń Wiejskich w obszarach: społecznym, kulturalnym oraz edukacyjnym.

19 maja br. odbyły się obrady Komisji Konkursowej pod przewodnictwem dr Barbary Fedyszak-Radziejowskiej, Doradcy Prezydenta RP.
Decyzją Komisji do finału Konkursu zostało zakwalifikowanych 16 Kół reprezentujących każde z 16 województw.

Zwycięzcami etapu wojewódzkiego, reprezentującymi województwo wielkopolskie, zostało Koło Gospodyń Wiejskich w Mniszkach (gmina Skulsk).
Finał Konkursu, którego tematem przewodnim będą regionalne zwyczaje oraz obrzędy ślubne i weselne, odbędzie się 19 czerwca br. w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach.

To wyjątkowe wydarzenie pozwoli na zaprezentowanie i przybliżenie Polakom aktywnej działalności, osiągnięć oraz potencjału Kół Gospodyń Wiejskich.
Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie głównych nagród nastąpi podczas Dożynek Prezydenckich w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

źródło: www.prezydent.pl
zdjęcie z archiwum KGW Mniszki
KGW Mniszki w II etapie Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP