Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Kariatydy 2022 wręczone

Wczoraj (5 maja) Centrum Kultury i Sztuki w Koninie ogłosiło zwycięzców 22. Konkursu o statuetkę Kariatydy, wybranych przez Kapitułę spośród 16 zgłoszeń.

Wydarzenie to powstało z myślą o uhonorowaniu wyróżniających się animatorów kultury, osób tworzących i wspierających kulturę w naszym subregionie.

Podczas uroczystości w Domu Kultury Oskard, Kariatydę w kategorii „Samorząd lokalny” „za wykreowanie przyjaznego oblicza urzędu i nieszablonowe promowanie zarówno kultury, jak i wartości współpracy” odebrała Sylwia Kudła z Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koninie.
Statuetki Kariatydy, stworzone przez toruńskiego artystę Dariusza Przewięźlikowskiego, otrzymali również:
  • w kategorii Animator Kultury - Radomir Piorun – dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kole „za nieustające kreowanie i animowanie przestrzeni do rozwoju artystycznego oraz wzniecanie ożywczego ruchu na scenie lokalnej kultury”.
  • w kategorii Twórca - Teresa Brzoska – twórczyni ludowa „za talent i pasję upiększania świata, którymi potrafi się dzielić, przekazując tradycje ludowe w mistrzowskiej formie”.
  • w kategorii Mecenas Kultury – Sponsor - Magdalena Przybyła – Prezes MZK w KoninieSp. z o.o. „za kulturalny rozkład jazdy, czyli kierowanie Miejskim Zakładem Komunikacji z wrażliwością na sztukę”.
  • w kategorii Nova - Wojciech Oliński „za młodzieńczą miłość do gitary, którą pielęgnuje z idealistycznym zacięciem i bezkompromisową brawurą”.
Kapituła zdecydowała w tym roku o przyznaniu Kariatydy Honorowej, którą pośmiertnie otrzymał niezwykły człowiek, znakomity fotoreporter, kronikarz miasta i regionu, Ryszard Fórmanek.
Galę zakończył występ niezwykle energetycznego zespołu VOŁOSI.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a pani Sylwii dziękujemy za jej pozytywne nastawienie i energię o wielkiej mocy.


Źródło: CKiS w Koninie
Zdjęcia: Renata Rudowicz
Kariatydy 2022 wręczone
Kariatydy 2022 wręczone
Kariatydy 2022 wręczone
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting