Już za tydzień Forum Rolnicze Powiatu Konińskiego i Słupeckiego

Wielkopolska Izba Rolnicza i Starosta Koniński serdecznie zapraszają na „Forum Rolnicze Powiatu Konińskiego i Słupeckiego”. Debata nad aktualnymi problemami branży rolniczej odbędzie się 10 lutego br. w restauracji „Golinianka”.

Forum organizowane jest przez Biuro Powiatowe Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Koninie. W realizacji przedsięwzięcia wspiera je konińskie starostwo. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zgodnie z przyjętą formułą, forum jest miejscem spotkań wielkopolskich rolników z parlamentarzystami, samorządowcami oraz przedstawicielami instytucji otoczenia rolnictwa. Debaty służą omówieniu czynników wpływających na sytuację ekonomiczną gospodarstw, a także wymianie doświadczeń i poglądów w sprawach najbardziej aktualnych dla branży rolniczej.

W powiecie konińskim Forum Rolnicze zorganizowano po raz pierwszy w 2010 r. w Żychlinie. Zarówno zainteresowanie rolników udziałem w takich spotkaniach, jak i konstruktywny charakter prowadzonych na nich dyskusji sprawiły, że forum na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń rolniczych subregionu konińskiego.

Tegoroczne spotkanie adresowane jest do rolników z powiatu konińskiego i słupeckiego. Jego program przewiduje tematy związane z gospodarowaniem energią w gospodarstwie rolnym, obowiązkami rolników wynikającymi z ustawy o odpadach oraz chorobami zakaźnymi zwierząt, w tym zagrożeniem ze strony wirusa ASF i ptasiej grypy. Rolnicy będą też mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji. Radą i pomocą służyć im będą przedstawiciele instytucji i organizacji rolniczych.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 (ul. Piaskowa 46 w Golinie).