Jubileusz Mażoretek

Jubileusz 5-lecia działalności grup Mażoretkowych New Wave oraz Diamencików to szczególne wydarzenie nie tylko dla samych Artystek, ale również dla wszystkich osób z Nimi związanych.

Koncert jubileuszowy, który odbył się 22 sierpnia, zaszczycili znamienici goście, a „jubilatki” otrzymały mnóstwo życzeń i upominków.
Podczas niedzielnego koncertu dziewczęta zaprezentowały między innymi mistrzowskie układy taneczne, dzięki którym zajęły miejsca na podium w mistrzostwach Polski 2021 roku. Ich występom towarzyszyła Sompoleńska Orkiestra Dęta.

W czasie pięciu lat istnienia Mażoretki zdobyły uznanie i sympatię szerokiego grona widzów naszego regionu, ale przede wszystkim szczególne miejsce w sercach Sompoleńskich odbiorców. Trudno wymienić w kilku zdaniach ogrom wykonanej pracy, zliczyć wszystkie występy, zdobyte laury w konkursach tanecznych oraz turniejach regionalnych i ogólnopolskich. Co najważniejsze, przez te pięć lat, Mażoretki utrzymują bardzo wysoki poziom artystyczny i są barwną wizytówką, promującą Gminę Sompolno.

Działalność zespołów to przede wszystkim ciężka praca młodzieży i dzieci oraz twórcza energia opiekuna. Sompoleńskie Mażoretki nie odnosiłyby tak spektakularnych sukcesów, gdyby nie serce, pasja instruktorki i trenerki pani Michaliny Trawińskiej. To ona z głową pełną pomysłów prowadzi dziewczyny przez tajniki tańca, zawsze służąc radą i pomocą.

Na zakończenie koncertu wybrzmiało tradycyjne sto lat podczas, którego pojawił się na scenie jubileuszowy tort i wszyscy mogli delektować się słodkościami.

źródło: MGOK Sompolno

Uroczyste obchody jubileuszu Mażoretek w Sompolnie