IX Rajd Nawigacyjny Samorządowców

Drugie i szóste miejsce w stawce dwunastu zespołów zajęły załogi Starostwa Powiatowego w Koninie w IX Rajdzie Nawigacyjnym Samorządowców organizowanym w sobotę (5 grudnia) przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie.

Rajd, który współorganizowali Komenda Miejska Policji w Koninie i Gmina Rzgów rozpoczął się w budynku WORD-u, gdzie załogi rozwiązywały testy ze znajomości ruchu drogowego oraz historii motoryzacji. Później, w trzyminutowych odstępach, załogi ruszały na trasę rajdu nawigacyjnego. Jadąc ze średnią prędkością 40 km na godzinę, poszczególne reprezentacje miały meldować się w określonym czasie na kolejnych punktach kontroli. Metę rajdu wyznaczono w Kowalewku w gm. Rzgów, gdzie przed Izbą Pamięci Zofii Urbanowskiej odbyła się trzecia konkurencja – jazda sprawnościowa na placu manewrowym.

Po obliczeniu punktów okazało się, że po raz kolejny z rzędu zwycięzcą rajdu została załoga gminy Rychwał. Na wysokim, miejscu drugim uplasowali się Paweł Figurski i Karol Baranowski reprezentujący Starostwo Powiatowe w Koninie, a trzecie miejsce zajęła drużyna z gminy Ostrowite. Druga z załóg konińskiego Starostwa w składzie: Krzysztof Czajkowski i Witold Nowak zajęła szóste miejsce wśród dwunastu drużyn.

Rajd nawigacyjny ma na celu promocję bezpiecznej jazdy i promowanie przyjaznych kierowcom dróg gminnych i walorów przyrodniczych.
Jazda sprawnościowa na placu manewrowym
Na drugim miejscu uplasowała się drużyna w składzie Paweł Figurski i Karol Baranowski, natomiast na