IV Dni Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie Konińskim

Pracują dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Miłością i opieką otaczają dzieci, których z różnych powodów nie mogą wychowywać biologiczni rodzice. Rodziny zastępcze z powiatu konińskiego obchodziły swoje święto 6 czerwca w Kazimierzu Biskupim.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego świętowany jest w Polsce 30 maja. W powiecie konińskim, to ważny dzień dla ponad 100 rodzin oraz prawie 230 objętych pieczą dzieci. Z myślą o nich Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie przygotowało szereg atrakcji.

Wspólne świętowanie tradycyjnie odbyło się w kazimierskim Parku Kulturowym oraz w Klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny. Pierwszą część uroczystości – w amfiteatrze – wypełniły występy uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i przedszkolaków, a także pokazy pod hasłem „Bezpieczny i sprawny” z udziałem strażaków, policjantów oraz motocyklistów.

Następnie obchody przeniosły się na teren Klasztoru Misjonarzy Świętej Rodziny. Po wspólnej rodzinnej modlitwie, ich uczestnicy integrowali się na przyklasztornym placu podczas licznych zabaw i grillowania. Najmłodsi uczestnicy spotkania otrzymali upominki, których głównym sponsorem było Stowarzyszenie „Między Ludźmi i Jeziorami".

Tegoroczne obchody Dni Rodzicielstwa Zastępczego zgromadziły ok. 250 osób. W radosnej atmosferze integrowały się 64 rodziny zastępcze z powiatu, profesjonaliści pracujący na rzecz dziecka i rodziny, otoczenie społeczne oraz wolontariusze – studenci z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Nie zbrakło też przedstawicieli samorządów powiatu konińskiego i gminy Kazimierz Biskupi.
Dni Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie Konińskim