Inżynierowie budownictwa w spotkali się w Koninie

Zmiany w przepisach prawa budowlanego, a także dyskusja dotycząca stosowania nowych regulacji zdominowały spotkanie Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa z Administracją Architektoniczno-Budowlaną i Nadzorem Budowlanym. Spotkanie, które odbyło się w ubiegłym tygodniu w konińskim Starostwie Powiatowym było tez okazją do wręczenia odznaczeń.

Spotkania Okręgowej Izby z przedstawicielami administracji odbywają się dwa razy do roku. Podstawowym ich celem jest wymiana doświadczeń i dyskusja nad stosowaniem zapisów prawa budowlanego. Członkowie Izby spotkali się w Koninie z przedstawicielami administracji architektoniczo-budowlanej oraz inspektorami nadzoru budowlanego z powiatów konińskiego, kolskiego, słupeckiego i tureckiego.

Spotkanie było też okazją do wręczenia wyróżnienia. Odznakę honorową Za zasługi dla budownictwa, z rąk wicestarosty konińskiego Władysława Kocaja, przyznawaną przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju otrzymał mgr inż. Zbigniew Bryłka.