II edycja zajęć edukacyjno - warsztatowych „Ferie Zimowe 2024”

W ubiegłym tygodniu grupa dzieci uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

Poprzez zabawę organizatorzy zajęć rozbudzali w młodych uczestnikach ciekawość i wyobraźnię, uruchamiali kreatywność  i twórcze myślenie. Najmłodsi doskonalili sprawność manualną i ruchową oraz poczucie rytmu, ćwiczyli pamięć wzrokową i słuchową, słuch fonematyczny, percepcję wzrokową oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Były zabawy logorytmiczne rozwijające umiejętności słuchowo-ruchowe – sprzyjające kształtowaniu kompetencji komunikacyjnych oraz społecznych.
Różnorodność zajęć nie pozostawia wątpliwości, co do ich atrakcyjności i przydatności.

W programie były m. in.:Zajęcia warsztatowe – „Świat emocji dziecka” dotyczące budowania dobrych i „zdrowych” relacji z rówieśnikami; Warsztaty – Laboratorium LEGO; Warsztaty zawodoznawcze, pt. „Każdy ma talent”, które przeprowadziła doradca zawodowy Poradni Justyna Jarmuż; Bal karnawałowy i projektowanie masek karnawałowych; Zimowe zabawy logopedyczne – zabawy logorytmiczne rozwijające umiejętności słuchowo-ruchowe, które przeprowadziła logopeda Poradni Edyta Stasikowska-Janik; Niespodzianki walentynkowe – Serca dla mam; Teatr ilustracji KAMISHIBAI – „Bajka o skarbniku kopalni węgla „– sztuka głośnego czytania i opowiadania – bajkę przedstawiła oraz przeprowadziła warsztaty plastyczne techniką origami, nt.: „Skrzynka pełna baśni”, Pani Anna Warecka z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ślesin; Tubowane – zabawy przyczynowo-skutkowe, trening funkcji słuchowych; Terapia ręki – ćwiczenia grafomotoryczne; Arteterapia – zajęcia poprzez sztukę: zajęcia plastyczne, malowanie na drewnie, folii, tworzenie biżuterii makaronowej, zabawy z chustą animacyjną; Joga dla dzieci;Kalambury; Zajęcia z Zumby – tworzyliśmy układy taneczne; Bajkoterapia i wiele innych ciekawych atrakcji.

Każde dziecko miało zapewnioną przestrzeń do nieskrępowanej i kreatywnej zabawy, która pozwoliła uruchomić różnorodne obszary jego rozwoju oraz wydobyć posiadane zasoby. W swoim tempie doświadczało, odkrywało, zaspokajało ciekawość, a niejednokrotnie pokonywało własne opory czy niepewność. Sprzyjała temu pełna serdeczności i poczucia bezpieczeństwa atmosfera, o którą dbały prowadzące zajęcia: pedagodzy – Monika Łuczak i Małgorzata Starosta oraz psycholog – Natalia Wojtasik.

II edycja zajęć edukacyjno - warsztatowych ?Ferie Zimowe 2024?