Gmina Rychwał zwycięzcą XIX Powiatowej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego

Uczestnicy XIX Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu KonińskiegoXIX Zimowa Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego już za nami. Tegoroczne zimowe zmagania sportowe zakończyły się zwycięstwem gminy Rychwał. Na podium znalazły się także gmina Golina i Gmina Kleczew.

Powiatowe eliminacje spartakiady trwały trzy dni. Zawody rozegrane zostały 12 lutego w hali sportowej OSiR w Kazimierzu Biskupim, 18 lutego w hali widowiskowo-sportowej OSiR w Kleczew oraz 19 lutego w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie.

Podczas dwóch pierwszych dni imprezy królowały gry zespołowe: piłka siatkowa i nożna. W niedzielę (19 lutego) reprezentacje gmin walczyły o punkty w 6 konkurencjach rekreacyjnych: w podnoszeniu ciężarka, wieloboju rekreacyjnym, przeciąganiu liny, rzutach lotkami do tarczy oraz celności strzałów piłką do bramki. Poza rywalizacją sprawnościową, na dorobek punktowy gmin, miały wpływ wyniki konkursu wiedzy z historii sportu LZS województwa wielkopolskiego.

W przeciąganiu liny najlepiej zaprezentowała się drużyna z gminy Kleczew. Reprezentant gminy Rychwał okazał się bezkonkurencyjny w konkursie wiedzy z historii sportu LZS województwa wielkopolskiego. Z kolei najwięcej celnych rzutów karnych do bramki oddali zawodnicy z gminy Golina i gminy Stare Miasto. Gmina Rychwał i Golina dominowała w podnoszeniu ciężarków. Mieszkańcy z Gminy Grodziec i Kleczew popisali się największymi umiejętnościami w wieloboju rekreacyjnym. A w rzutach lotkami do tarczy triumfowała gmina Krzymów i Golina.

W klasyfikacji ogólnej XIX Powiatowej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi zwyciężyła gmina Rychwał. Na drugim miejscu zakończyła rywalizację gmina Golina, a na trzecim gmina Kleczew.

Najlepszym sportowcom Spartakiady puchary i medale wręczyli: Starosta Koniński – Stanisław Bielik, Dyrektor ZSE-U w Żychlinie – Anna Matczak-Gaj i Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych – Jan Bartczak.

Zawodnicy zwycięskich drużyn w poszczególnych dyscyplinach będą reprezentować Powiat Koniński w finale Wielkopolskiej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi, który odbędzie się 5 marca w Przygodzicach.
Piłka siatkowa kobiet
Piłka siatkowa mężczyzn