Gmina Golina Mistrzem Powiatu

Gmina Golina sięgnęła po najwyższe miejsce na podium XIX Letniej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego. Z sukcesem zakończyły udział w zawodach także gminy: Rychwał i Stare Miasto.

Powiatowe eliminacje spartakiady odbyły się 27 i 28 maja 2017 r. w obiekcie sportowym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. O Mistrzostwo Powiatu i udział w wojewódzkim finale imprezy rywalizowały reprezentacje 7 gmin: Goliny, Rychwała, Starego Miasta, Sompolna, Rzgowa, Wilczyna i Kazimierza Biskupiego.

Podczas pierwszego dnia zawodów królowały gry zespołowe: piłka siatkowa, piłka nożna i koszykówka.

Na żychlińskiej hali sportowej najlepiej spisali się piłkarze z Rychwała, którzy ostatecznie pokonali drużynę ze Starego Miasta (II miejsce) oraz ze Rzgowa (miejsce III). W kategorii kobiecej: I miejsce wywalczyły piłkarki z Goliny, II - ze Starego Miasta, a III - z gminy Kazimierz Biskupi.

W rywalizacji siatkarzy bezkonkurencyjne okazały się zespoły z: Wilczyna (mężczyźni) i ze Rzgowa (kobiety). Medalowe miejsca zajęli także zawodnicy z Rychwała (II miejsce) i Starego Miasta (III miejsce) oraz zawodniczki z gmin: Wilczyn ( II miejsce) i Rychwał ( III miejsce).

Zmagania koszykarzy zakończyły się zwycięstwem obu reprezentacji z gminy Golina. Na podium znaleźli się również koszykarze ze Starego Miasta (II miejsce) i Kazimierza Biskupiego (III miejsce) oraz koszykarki z Rychwała (II miejsce) i  z gminy Rzgów ( III miejsce).

Drugiego dnia spartakiady (w niedzielę) reprezentacje gmin walczyły o punkty w konkurencjach rodzinnych i rekreacyjnych, m.in.: w strzelaniu z wiatrówki oraz piłką na bramkę, a także w rzutach do kosza i do tarczy. Zawodnicy wykazywali się sprawnością w biegu przez przeszkody, a także celnością rzucając: beretem na odległość, przedmiotami do celu, czy piłką lekarską. Równie widowiskowo przebiegały konkurencje polegające na wędkowaniu na sucho oraz podnoszeniu ciężarka.

Wszyscy uczestnicy tegorocznej spartakiady wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem i wolą zwycięstwa. Z największym dorobkiem punktowym w klasyfikacji ogólnej i najwyższym miejscem na podium zakończyła rywalizację gmina Golina. Drugie miejsce wywalczyła gmina Rychwał, a trzecie  - Stare Miasto.

Najlepszym sportowcom spartakiady puchary i medale wręczyli: starosta koniński Stanisław Bielik, Jan Bartczak - naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych oraz Anna Matczak-Gaj - dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

Zawodnicy zwycięskich drużyn w poszczególnych dyscyplinach reprezentować będą Powiat Koniński w finale Wielkopolskiej Letniej Spartakiady Mieszkańców Wsi, który odbędzie się 24 czerwca w Żerkowie.
Zmagania koszykarek
Piłka siatkowa kobiet
Piłka nożna kobiet
Rzuty do celu