Głosuj na kandydatkę do EUROLIDERA!

Izabela Joachimczak z Urzędu Gminy w Wilczynie jest jednym z 7 kandydatów do prestiżowego tytułu w konkursie EUROLIDER 2012 ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Głosowanie na stronie: www.eurolider.gov.pl. trwa do 20 kwietnia 2012 r.

W styczniu Urząd Gminy w Wilczynie zgłosił do udziału w konkursie promującym osoby zaangażowane w realizację projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Izabela Joachimczak pełni funkcję podinspektora ds. zamówień publicznych, promocji i rozwoju gminy w Urzędzie Gminy w Wilczynie. Wartość 9 unijnych projektów, w których realizację zaangażowana była Kandydatka, wyniosła ponad 5 mln zł (PO KL – 7 projektów, WRPO – 2 projekty).

Dzięki staraniom urzędniczki z Wilczyna odnowiono Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wilczynie, co wpłynęło na wzrost atrakcyjności turystycznej gminy i całego regionu. Ponadto, w samym Wilczynie i okolicznych miejscowościach przeprowadzono ocieplenie trzech szkół i przedszkola, co nie tylko poprawiło warunki do nauki, ale wpłynęło na zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do środowiska.

Kandydatka dołożyła starań, aby z pomocą funduszy unijnych zapewnić uczniom udział w bezpłatnych zajęciach dodatkowych oraz wyrównawczych. Wpływają one na zmniejszenie różnic w możliwościach edukacyjnych między uczniami z obszarów miejskich i wiejskich. Baza szkolna została wzbogacona o nowe pracownie, materiały i pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć. Pani Izabela dba także o edukację dorosłych, dla których przeprowadzono szkolenia z zakresu nabywania nowych umiejętności zawodowych i podnoszenia kwalifikacji.

Nominowana urzędniczka była również inicjatorką powołania drużyny Wilczyn przy Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym, która wykorzystując zakupiony sprzęt, w okresie letnim zapewnia bezpieczeństwo na terenie kąpielisk w gminie Wilczyn.

Każdy z mieszkańców powiatu konińskiego może oddać swój głos na stronie internetowej www.eurolider.gov.pl. Głosowanie internetowe trwa do 20 kwietnia 2012 r.