Garmin Iron Triathlon w Ślesinie

W niedzielę (4 czerwca 2017 r.) Ślesin gościć będzie zawodników drugiego etapu Garmin Iron Triathlon, którzy wystartują na dystansach 1/4 ironmana oraz 1/8 ironmana. Nowością będzie możliwość wystartowania w trzyosobowej sztafecie również na 1/8 IM.

Uczestnicy imprezy triathlonowej Garmin Iron Triathlon będą rywalizować na jednym z dwóch dystansów – 1/4 IM (pływanie - 0,95 /jazda na rowerze -45- / bieg - 10,55) lub 1/8 IM (pływanie - 0,475 / -22,5-5,275) oraz w trzyosobowej sztafecie na 1/8 IM. W Garmin Kids rywalizować będą również dzieci i młodzież.

Celem zmagań jest upowszechnienie triathlonu jako wszechstronnej formy ruchu, jak i propagowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Ślesina i okolic. Zadaniem rywalizujących zawodników będzie przepłynięcie, przejechanie na rowerze oraz przebiegnięcie określonych dystansów.

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tegoroczna edycja obejmuje pięć miast. Inauguracja nastąpi w Piasecznie (21.05). Kolejne etapy to: Ślesin (4.06), Elbląg (18.06), Stężyca (2.07), Płock (16.07). Zawodnicy walczący o miano najlepszego triathlonisty muszą wystartować w co najmniej trzech imprezach. Ranking najlepszych zawodników opracowywany jest na podstawie czasów końcowy pojedynczych zawodów i jest sumowany z innymi trzema zawodami z cyklu. Suma czasów daje potencjalny wynik jaki osiągnęliby zawodnicy na pełnym dystansie Ironman.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej Garmin Iron Triathlon.
Garmin Iron Triatlon w Ślesinie