Gala Finałowa Projektu Edukacyjnego "Przybij Piątkę"

Gimnazjum w Sławsku zwyciężyło w I edycji projektu edukacyjnego „Przybij Piątkę”. Podsumowanie projektu zorganizowanego przez Młodzieżową Radę Gminy Rzgów odbyło się w niedzielę (27 kwietnia) w Domu Kultury w Sławsku. Patronat nad wydarzeniem sprawowała Starosta Koniński Małgorzata Waszak.

W Gali Finałowej wzięli udział m.in. samorządowcy, nauczyciele oraz uczniowie z gminy Rzgów, którzy mogli zobaczyć filmowe podsumowanie projektu i poznać najlepszych uczestników poszczególnych etapów. Największym umysłem ścisłym okazał się Michał Wróbel ze Szkoły Podstawowej w Rzgowie. Najbardziej wysportowane osoby projektu „Przybij piątkę” to Martyna Janczak z Gimnazjum w Sławsku, Hubert Musielski z Gimnazjum w Rzgowie oraz Kacper Czupryński ze Szkoły Podstawowej w Sławsku. Jednym z etapów „Piątki” była gra humanistyczna, którą wygrała Dominika Sobczak z Gimnazjum w Sławsku. Z kolei w etapie plastycznym bezkonkurencyjna okazała się Weronika Michalak także z Gimnazjum w Sławsku.
Uwieńczeniem projektu „Przybij Piątkę” był konkurs talentów w trakcie, którego zaprezentowali się artyści z 6 szkół z gminy Rzgów. Największym talentem projektu „Przybij Piątkę” została wokalistka Marcelina Siwik z Gimnazjum w Sławsku. O wyborze decydowało jury, swój głos miała także bardzo licznie zgromadzona publiczność.
W ogólnej klasyfikacji, na pierwszym miejscu uplasowała się Gimnazjum w Sławsku. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Sławsku. A trzecie wywalczył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzgowie. Wszystkie szkoły biorące udział w projekcie otrzymały z rąk Starosty Konińskiego Małgorzaty Waszak pamiątkowe puchary ufundowane przez konińskie Starostwo.

Najlepsi uczniowie w poszczególnych etapach otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Rzgów oraz sponsorów. Gratulujemy zwycięzcom, którymi są de facto wszyscy uczestnicy projektu „Przybij Piątkę”!
Gala Finałowa Projektu Edukacyjnego