Fundusze Unijne dla najmłodszych

Fundusze Unijne dla najmłodszych - pod takim hasłem 28 lutego odbyło się w Starostwie Powiatowym spotkanie informacyjne dla dzieci ze szkoły podstawowej numer 5 w Koninie.

Celem lekcji europejskiej było przybliżenie najmłodszym tematyki Unii Europejskiej oraz Funduszy Unijnych.

Mali uczestnicy dowiedzieli się o pracy Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, który od 4 lat działa na rzecz mieszkańców powiatu oraz o zadaniach jakie realizują pracujący w nim konsultanci.

Dzieci wykonały prace plastyczne z zakresu znajomości tematyki dotyczącej Unii Europejskiej. Spośród przygotowanych obrazków wybrano 3 najładniejsze i te powieszono na tablicy informacyjnej Punktu.

Podczas spotkania uczniom przybliżona została postać bohatera książki Małgorzaty Węgrzeckiej – Maksa Europejskiego (konsultanta Funduszy Europejskich). Poznały również mechanizm sporządzania wniosków, na które można uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej. Chętni wzięli udział w quizie dotyczącym wiedzy o Unii Europejskiej. Zwycięzcom wręczono nagrody – gadżety promocyjne pochodzące z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

W nawiązaniu do Roku Korczakowskiego przedstawiono sylwetkę Janusza Korczaka, jego idee oraz wskazano ich odzwierciedlenie w Programach Unijnych.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało nagrodę niespodziankę za uczestnictwo w niecodziennej lekcji europejskiej.