Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Forum Rolnicze Powiatu Konińskiego

Wielkopolska Izba Rolnicza i Starosta Koniński serdecznie zapraszają na „Forum Rolnicze Powiatu Konińskiego”. Debata nad aktualnymi problemami branży rolniczej odbędzie się 24 lutego br. w Kramsku.

Forum organizowane jest przez Biuro Powiatowe Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Koninie. W realizacji przedsięwzięcia wspierają je: Wielkopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu oraz Starostwo Powiatowe w Koninie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewoda Wielkopolski.

Zgodnie z przyjętą formułą, forum jest miejscem spotkań wielkopolskich rolników z parlamentarzystami, samorządowcami oraz przedstawicielami instytucji otoczenia rolnictwa. Debaty służą omówieniu czynników wpływających na sytuację ekonomiczną gospodarstw, a także wymianie doświadczeń i poglądów w sprawach najbardziej aktualnych dla branży rolniczej.

Tegoroczne spotkanie adresowane do rolników z powiatu konińskiego odbędzie się w Kramsku. Jego tematem przewodnim będzie Krajowy Plan Strategiczny, który od 2023 r. zastępuje Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Przedstawione na Forum informacje mają pomóc rolnikom w przygotowaniu wniosków o dopłaty obszarowe z nowego budżetu unijnego 2023-2027.

Podczas spotkania omówione zostaną zagadnienia dotyczące wzmocnionej warunkowości, czyli nowych zasad dotyczących utrzymania gruntów wchodzących w skład gospodarstwa rolnego oraz ekoschematów – nowego rodzaju płatności bezpośrednich. Rolnicy poznają też harmonogram naboru wniosków na rok bieżący, a podczas debaty będą mogli poruszyć najbardziej nurtujące ich problemy i sprawy.

Forum Rolnicze Powiatu Konińskiego odbędzie się 24 lutego 2023 r. o godz. 10.00 w sali OSP w Kramsku (ul. Rynek 1).
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting