Festiwal Rzemiosła

Cech Rzemiosł Różnych w Koninie, Rzemieślnicza Szkoła Zawodowa CRR w Koninie oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie 10 kwietnia (środa) w godz. od 11:00-15:00 organizuje Festiwal Rzemiosła oraz Grę Miejską „ZaGRAJMY w RZEMIOSŁO”.

Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z opiekunami z Państwa Szkoły na to wyjątkowe wydarzenie. Celem wydarzenia jest prezentacja potencjału i oferty edukacyjnej rzemiosła oraz promowanie nauki zawodu realizowanej na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego. W ramach Festiwalu pragniemy pokazać różnorodność branż i usług wykonywanych przez rzemieślników. Liczne atrakcje towarzyszące imprezie, takie jak występy artystyczne, pokazy, wystawy, degustacje wyrobów lokalnych, inspirujące działania warsztatowe będą miały także wymiar rekreacyjny i integracyjny.

W ramach powyższej inicjatywy w szczególności uczniom klas 7 i 8 szkół podstawowych chcemy stworzyć możliwość poznania zawodów rzemieślniczych, warunków pracy i rozważenia nauki zawodu w rzemieślniczym modelu kształcenia. Specjalnie z myślą o tej grupie młodzieży w czasie trwania Festiwalu organizujemy grę miejską „ZaGRAjMY w RZEMIOSŁO”. Czteroosobowe zespoły uczestników wraz z opiekunem będą rywalizować między sobą, odwiedzać firmy rzemieślnicze i wykonywać ciekawe, różnorodne zadania w jak najkrótszym czasie. Gracze otrzymają kartę wraz z mapą i zaznaczonymi punktami do odwiedzenia. Zakończenie gry i rozdanie atrakcyjnych nagród dla zwycięskich zespołów odbędzie się na zakończenie Festiwalu Rzemiosła.

Szczegółowe informacje, regulamin wydarzenia i możliwość składania zgłoszeń na stronie: www.cechkonin.pl.

Gwarantujemy, że ciekawie spędzą Państwo czas i przekonają się, jak bogata jest oferta kształcenia rzemiosła!

Honorowy patronat nad Festiwalem Rzemiosła objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Starosta Koniński Stanisław Bielik.

Źródło: Cech Rzemiosł Różnych w Koninie