Festiwal Nauki w ZSP w Kleczewie

Festiwal Nauki odbył się 15 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie. To coroczne przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi, w ramach którego rozwiązują oni testy z wybranych przedmiotów, a także biorą udział w pokazach naukowych, warsztatach czy spotkaniach ze sławnymi ludźmi.

Marcowy Festiwal Nauki cieszy się dużym zainteresowaniem – szkoła gościła 130 uczestników ze Złotkowa, Sławoszewka, Ostrowitego, Koziegłów, Wilczyna i Kleczewa. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest propagowanie nauki oraz wspólne „doświadczanie wiedzy”. W ramach tegorocznej edycji, oprócz konkursu – testów z przedmiotów szkolnych, przygotowano z inicjatywy nauczycielki Jolanty Kamińskiej, pokaz doświadczeń chemicznych prof. Ciekawskiego.

Festiwal dopełniło krótkie wystąpienie Jana Bednarka. Piłkarz, za pośrednictwem nagrania wideo, życzył młodzieży niezapomnianych wrażeń i sportowych emocji, ponieważ, jak sam podkreślił, tego typu innowacje rozwijają kreatywność oraz wytrwałość w dążeniu do celu. Miłym akcentem tegorocznego Festiwalu było także spotkanie z żołnierzami amerykańskimi z US Air Force z Texasu (Air National Guard), którzy opowiedzieli o tradycji i kulturze swojego kraju.

Wyniki przeprowadzonych testów z przedmiotów szkolnych poznamy 29 kwietnia o godz. 12.00 podczas drzwi otwartych w kleczewskim liceum. Zostaną wówczas wręczone nagrody najlepszym uczniom oraz statuetka dla zwycięskiej placówki: Szkoła Intelektualnych Mistrzów 2019!
Festiwal Nauki w ZSP w Kleczewie