Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Ferie zimowe w PPPP w Ślesinie

To były bardzo aktywne i kreatywne dwa tygodnie dla dzieci uczestniczących w feryjnych warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie.
 
Każde dziecko mogło znaleźć przestrzeń dla siebie do nieskrępowanej i kreatywnej zabawy, która najskuteczniej uruchamia różnorodne obszary jego rozwoju. W swoim tempie i swoją drogą mogło doświadczać, odkrywać, zaspokajać ciekawość, jak również pokonywać własne obawy, opory czy niepewność. Sprzyjała temu pełna serdeczności i poczucia bezpieczeństwa atmosfera uważnie budowana przez prowadzące zajęcia – pedagogów Monikę Łuczak i Małgorzatę Starosta oraz psychologa Natalię Wojtasik.
 
W trakcie warsztatów pobudzaliśmy ciekawość, wyobraźnię i fantazję, uruchamialiśmy kreatywność i myślenie twórcze, doskonaliliśmy sprawność manualną i ruchową oraz poczucie rytmu, ćwiczyliśmy pamięć, percepcję wzrokową, a wszystko w formie zabawy, której towarzyszyły radość, energia i entuzjazm.
 
Działo się dużo i ciekawie. Były warsztaty – „Laboratorium LEGO”, zabawy z chustą animacyjną, warsztaty artystyczne (malowanie kamieni, „jubilerskie” tworzenie biżuterii), „Kalambury”, joga i zumba dla dzieci, a także bal karnawałowy.
 
Natomiast dzięki przyjęciu zaproszenia do współpracy przez specjalistów spoza Poradni, dzieci miały możliwość:
  • uczestniczyć w zajęciach z elementami integracji sensorycznej prowadzonych przez terapeutę Wioletę Gorzelińską z Gabinetu Integracji Sensorycznej SPEKTRUM;
  • doświadczyć terapeutycznego oddziaływania bajek w trakcie spotkania z Katarzyną Janicką, Dyrektorem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Sompolnie;
  • „zasmakować” kodowania z elementami robotyki i zobaczyć zdalnie sterowane roboty w trakcie zajęć pod hasłem „Warto uczyć się programowania od najmłodszych lat” przeprowadzonych przez Katarzynę Zielke, nauczycielkę Szkoły Podstawowej Nr 9 w Koninie oraz Izabelę Mazanek, wicedyrektora ZSP w Lubstowie.
Czas minął niezwykle twórczo. Bardzo dziękujemy dzieciom za stuprocentową obecność i życzymy pełnego energii powrotu do szkoły.
 
Źródło: PPPP w Ślesinie
Ferie zimowe w PPPP w Ślesinie
Ferie zimowe w PPPP w Ślesinie
Ferie zimowe w PPPP w Ślesinie
Ferie zimowe w PPPP w Ślesinie
Ferie zimowe w PPPP w Ślesinie
Ferie zimowe w PPPP w Ślesinie
Ferie zimowe w PPPP w Ślesinie
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting