Estońscy seniorzy w powiecie konińskim

Przedstawiciele Związku Seniorów z regionu Lääne Viru (Estonia) odwiedzą jutro (20 lipca) powiat koniński.

Oprócz spotkania z władzami powiatu, estońscy goście odwiedzą także gminę Kramsk, gdzie swoje dotychczasowe działania zaprezentuje tamtejszy Klub Seniora. - Mamy nadzieję, że to spotkanie pozwoli nie tylko na wymianę doświadczeń pomiędzy polskimi i estońskim seniorami ale również zaowocuje w przyszłości wspólnymi projektami - powiedziała Ewelina Rapeła zastępca naczelnika Wydziału Promocji i Rozwoju konińskiego Starostwa.

Delegacja z regionu Lääne Viru odwiedzi również Sanktuarium Maryjne w Licheniu, zobaczą też bulwar nad Jeziorem Ślesińskim.

Powiat Koniński z regionem Lääne Viru współpracuje od czerwca 2006 r. Do tej pory realizowane były przedsięwzięcia m.in. z zakresu kultury, edukacji i turystyki.