Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Edukator Roku 2020 uczy w Żychlinie

Joanna Gadomska, nauczycielka biologii w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie, otrzymała tytuł „Edukator Roku 2020” w kategorii Ekologia w ogólnopolskim konkursie dla nauczycieli.

Organizatorem konkursu jest Brainly - największa na świecie platforma online learning, skupiająca społeczność 250 milionów uczniów, rodziców i nauczycieli na całym świecie. Konkurs realizowany jest, pod patronatem GovTech Polska oraz WWF Polska. W tym roku do konkursu wpłynęło 200 zgłoszeń nauczycieli z całej Polski. Do udziału w konkursie Panią Joannę wytypowali uczniowie, którzy na co dzień razem z nią organizują różne akcje czy happeningi, a także realizują liczne projekty ekologiczne, o których można przeczytać m.in. na jej blogu oraz fb o nazwie „Biologia z Blondynką”.

Pani Joanna znana jest nie tylko w powiecie konińskim, ale również w całej Polsce. Jej liczne akcje i projekty „Eko-Szkoła”, „Klasowa Wigilia bez Plastiku”, „Ręcznie robione, a nie kupione”, „Eko-wyzwanie – przemyślane zakupy”, „Tydzień Uczniowskiej SuperMocy” dziś są już projektami ogólnopolskimi i dołączyło do nich tysiące nauczycieli oraz setki placówek z całej Polski – od przedszkola, przez szkoły podstawowe, po szkoły średnie. Jej projekt „Eko-Szkoła 2021” otrzymał honorowy patronat Ministra Klimatu i Środowiska, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Starosty Konińskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Głosu Nauczycielskiego, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Centrum Rozwoju Edukacji w Poznaniu oraz Wydawnictwa Edukacyjnego Operon.

Uczniowie pani Joanny mówią o niej: Pani Joanna jest świetną nauczycielką, na której zawsze można polegać, która pomaga innym, która zaraża optymizmem i swoją aktywnością. Lekcje z nią są zawsze ciekawe i pełne emocjonujących opowieści. Dzień bez biologii, to dzień stracony”.
Pani Joanna Gadomska, za swoją pracę, aktywność i zaangażowanie otrzymała również w tym roku nagrodę Wielkopolskiego Kurator Oświaty.
 
 
Edukator Roku 2020 uczy w Żychlinie
Edukator Roku 2020 uczy w Żychlinie
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting