Dzień Rodziny w DPS w Ślesinie

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie w najbliższą środę, 15 maja, będą po raz pierwszy obchodzić wspólnie ze swoimi bliskimi Dzień Rodziny. Świętowanie będzie miało charakter plenerowy. Mieszkańcy placówki spotkają się ze swoimi bliskimi o godzinie 10.00 w przydomowym ogrodzie.

- Rodzinę Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie tworzy 100 niepełnosprawnych intelektualnie mieszkańców, którzy wymagają nie tylko całodobowej opieki, ale również wsparcia, dobrego słowa i życzliwości. Dla każdego z nich bardzo ważne są korzenie, rodzina, z której pochodzą. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasi podopieczni mieli jak najczęstsze kontakty z osobami bliskimi i przyjaciółmi. Cieszymy się, że udział w organizowanym przez nas Dniu Rodziny potwierdziło 76 osób. Oznacza to, że w środę nasz dom będzie tętnił pozytywną energią, miłością i muzyką – mówi Joanna Wołyńska, dyrektor DPS w Ślesinie.

Spotkaniu towarzyszyć będą występy artystyczne podopiecznych oraz terapeutów, zabawy integracyjne, konkursy sportowe i muzyczne, a także wspólne biesiadowanie przy stole. Aby spotkanie na dłużej pozostało w pamięci mieszkańców, przygotowano na tę okazję specjalną Księgę Gości, która zostanie później wyeksponowana na ścianach placówki.