Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

„Dziedzictwo kulturowe w wielkopolskiej zagrodzie” – przedstawiciel powiatu konińskiego na podium

Wojciech Bryl, prowadzący  agroturystyczną  „Zagrodę Borowo” w gminie Krzymów, został laureatem trzeciego miejsca w konkursie  „Dziedzictwo kulturowe w wielkopolskiej zagrodzie”.  W konkursie wyróżniono również Łukasza Dzieciątkowskiego, który na co dzień prowadzi pracownię ceramiczną w Czarnymbrodzie w gminie Grodziec.

Konkurs zorganizował Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, a jego celem jest przybliżenie mieszkańcom województwa wielkopolskiego sposobów kultywowania dziedzictwa kulturowego w codziennym życiu oraz wykorzystanie go do promocji obszarów wiejskich.

W rywalizacji mogli wziąć udział  mieszkańcy  obszarów wiejskich województwa wielkopolskiego: prowadzący gospodarstwa rolne, agroturystyczne, zagrody edukacyjne,  prowadzący obiekty turystyki wiejskiej oraz inni mieszkańcy  obszarów wiejskich, których „zagrody” prezentują dziedzictwo kulturowe Wielkopolski.

Komisja spośród przesłanych zgłoszeń wybrała 16 zagród, które dostały się do drugiego etapu konkursu. W drugim etapie Komisja konkursowa dokonała oceny poprzez wizję lokalną. Na jej podstawie wyłoniła zwycięzców.


Żródło fotografii: facebook.com - strona Zagrody Borowo
 
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting