Skocz do zawartości

Aktualności

Strona główna

Dwudniowe szkolenie w ramach nagrody

Szkolenie na temat „Sytuacja dziecka w rodzinie z problemem przemocy” odbyło się 11 i 12 października 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Koninie. Organizatorem wydarzenia był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.
 
Szkolenie zorganizowano w ramach nagrody dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie/Ośrodka Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie – laureata inicjatywy „Wielkopolska Otwarta na Kadrę Socjalną” edycja 2021.
 
Tematem przewodnim inicjatywy było przeciwdziałanie przemocy w rodzinie w okresie pandemii. PCPR w Koninie zostało wyróżnione przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu za inicjatywę powstania Konińskiej Grupy Wsparcia Psychicznego „Jesteśmy”, w której specjaliści – wolontariusze oferowali w czasie pandemii bezpłatną pomoc psychologiczną i terapeutyczną dla mieszkańców powiatu konińskiego. Grupa „Jesteśmy” powstała dzięki współpracy PCPR w Koninie/ Ośrodka Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie, a także Stowarzyszenia Centrum Wsparcia Przystań oraz Fundacji Konin Dzieciom.
Dwudniowe szkolenie w ramach nagrody
Dwudniowe szkolenie w ramach nagrody
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting