Drzwi otwarte w WUP

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu serdecznie zaprasza w sobotę, 14 maja na doroczne Drzwi Otwarte WUP. Impreza odbywać się będzie w godzinach od 10 do 14. Zapraszamy do Poznania na ul. Kościelną 37 oraz do oddziałów zamiejscowych w: Kaliszu przy ul. Serbinowskiej 5; Koninie przy ul. Zakładowej 4; Lesznie przy ul. Śniadeckich 5 oraz Pile przy al. Niepodległości 24.

Osobom mającym problemy z funkcjonowaniem na rynku pracy lub w miejscu pracy pomogą doradcy zawodowi Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu. Szukający pracy za granicą będą mogli zapoznać się z ofertą urzędu oraz europejskiej sieci publicznych służb zatrudnienia EURES. Chcący podnieść kwalifikacje dowiedzą się, kto i jakie prowadzi kursy zawodowe i szkolenia oraz studia podyplomowe finansowane ze środków unijnych. Także chcący pozyskać na swoje inicjatywy środki z  Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki powinni skorzystać z Drzwi Otwartych. Tegoroczna impreza odbywa się po raz dziewiąty i zawsze gromadziła sporo osób, którym brakuje czasu w tygodniu pracy.

Zainteresowani będą mogli skorzystać z konsultacji i porad doradców zawodowych w zakresie określania predyspozycji zawodowych, umiejętności potrzebnych w skutecznym poszukiwaniu pracy i planowania ścieżki kariery zawodowej. Uzyskają informacje na temat możliwości transferu zasiłku dla bezrobotnych z krajów Unii Europejskiej, dokumentów PD U1/ formularzy E 301 oraz sytuacji na wielkopolskim rynku pracy. Otrzymają także poradę na temat dotacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, np. na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Urząd dysponuje także ofertami pracy w różnych zawodach w krajach unijnych; zwłaszcza na Cyprze, w Hiszpanii, Francji i Holandii a także w krajach środkowoeuropejskich. Pośrednicy pracy mogą pomóc też w poszukiwaniu pracy w sieci EURES.

Na przybyłych, oprócz pracowników urzędu, czekać będą – podobnie jak w poprzednich latach – przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Urzędu Skarbowego. Porady udzielane przez specjalistów zawsze cieszyły się dużym powodzeniem wśród mieszkańców Wielkopolski. Mamy nadzieję, że tak będzie i w tym roku.

Jeszcze raz zapraszamy w sobotę!

www.wup.poznan.pl