Drużyna z konińskiego Starostwa znów najlepsza!

Drużyna w składzie Paweł Figurski i Karol Baranowski reprezentująca Starostwo Powiatowe w Koninie zwyciężyła w 10. Jubileuszowym Samochodowym Rajdzie Nawigacyjnym dla Samorządowców. Imprezę, w której udział wzięło 11 załóg, zorganizował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie wspólnie z Urzędem Miasta w Słupcy oraz Komendą Powiatową Policji w Słupcy.

Zawody rozpoczęły się rozwiązywaniem testu teoretycznego składającego się z 17 pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego, techniki kierowania pojazdem, czynności kontrolno-obsługowych pojazdu oraz z historii motoryzacji. Kolejną konkurencją była „jazda egzaminacyjna”, która polegała na wykonaniu w jak najkrótszym czasie na placu manewrowym zadań egzaminacyjnych kategorii B.

Po zmaganiach teoretyczno-praktycznych, dwuosobowe drużyny wyruszyły na 54-kilometrową trasę w kierunku Słupcy. Średnia prędkością, z jaką musieli poruszać się zawodnicy, wynosiła 40 kilometrów na godzinę. Po dotarciu na metę, która znajdowała się przy Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy oraz Targowisku Miejskim,  miejscowi policjanci przeprowadzili konkurencję sprawnościową – jazdę na przygotowanym torze.

Rywalizację, z najlepszym wynikiem zakończyła reprezentacja Starostwa Powiatowego w Koninie w składzie Paweł Figurski i Karol Baranowski, która otrzymała puchar dyrektora WORD. Tuż za nimi i zaszczytne drugie miejsce zajęli Michał Drewniacki i Marek Grabiński z Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale, a pamiątkowy puchar ufundował komendant powiatowy policji w Słupcy. Natomiast Trzecie miejsce zajęli przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Sompolnie – burmistrz Roman Bednarek i Justyna Wesołowska, których nagrodzono pucharem Burmistrza Miasta Słupcy. Drugi zespół Starostwa Powiatowego w Koninie w składzie Witold Nowak – Krzysztof Czajkowski zajął V miejsce.
Test teoretyczny składający się z 17 pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego, techniki kierowania
Konkurencja sprawnościow – jazda na przygotowanym torze
Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Koninie. Od lewej: Krzysztof Czajkowski, Witold Nowak, Paweł