Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczejGrupa Doradcza ECDF rozpoczęła rekrutację uczestników do projektu „Własna firma szansą rozwoju dla osób bezrobotnych”. Ze wsparcia finansowego, doradztwa i szkoleń mogą skorzystać osoby bezrobotne spełniających kryteria projektu.

Projekt obejmuje:
  • bezzwrotne wsparcie finansowe - dotacja w wysokości 22 800 zł/os,
  • finansowe wsparcie pomostowe: 15 750 PLN (1750 PLN x 9 miesięcy),
  • wsparcie doradczo – szkoleniowe.

Oferta skierowana jest do osób bezrobotnych powyżej 29 roku życia zamieszkujących w powiecie konińskim lub Mieście Konin, należących do minimum jednej z poniższych grup:
  • kobiety,
  • osoby o niskich kwalifikacjach

W efekcie w powiecie konińskim i Mieście Konin powstanie 35 mikroprzedsiębiorstw do końca marca 2018. Szczególnie premiowane będą pomysły na działalność gospodarczą w branżach OZE/ICT., a także te działalności, w których przewiduje się zatrudnienie min.1 pracownika.

Rekrutacja prowadzona jest w terminie 1-30 września 2016 r. ECDF SP. Z O.O. zastrzega sobie możliwość wydłużenia procesu rekrutacji w przypadku nie uzyskania wystarczającej liczby zgłoszeń.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin i formularz rekrutacyjny dostępne są na stronie internetowej ECDF.