„Dobroć powraca” – koncert charytatywny dla Bartka w Żychlinie

Charytatywny koncert dla  swojego ucznia zorganizował Zespół Szkól Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie. W połowie września Bartek uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu  i w związku z tym potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej udało się zebrać spora kwotę właśnie na ten cel. Pieniądze przekazano rodzicom chłopca.

Jak podkreślają organizatorzy dawno nie było w ich placówce takiego koncertu i takich gości. Podczas imprezy zaprezentowali się  wokaliści, tancerze, instrumentaliści, soliści, zespoły oraz orkiestra dęta. Wystąpili  także uczniowie, absolwenci, nauczyciele i kadra kierownicza. Wszystkich połączyła piękna idea dobra i chęć pomocy chłopcu. Dla uczniów była to również możliwość uczestniczenia w koncercie na wysokim poziomie artystycznym , a przede wszystkim dobra zabawa. Chęć zaprezentowania się podczas imprezy wyrazili: Orkiestra Dęta Parafii Królików, Zespół Tańca Ludowego Uśmiech, Studio Tańca Rytmix Konin - Rytmix Dance Studio, Zespół tańca CODA z Konińskiego Domu Kultury KDK Konin, Zespół Gold Roses i Paulina Banaszak,Soliści @My Voice Studio: Anastazja Adaszak, Zuzanna Juszczak, Mikołaj Kurtas ,Solistka Szkoły Wokalno-Aktorskiej Fama Gabriela Kraska oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Koninie: Iga Lewandowska, Wojciech Oliński.

O akustykę, oświetlenie i scenę zadbali pan Radosław Witkowski, właściciel firmy Gastro Music, pan Michał Gałecki i pan Piotr Marciniak z Gastro Music, pan Zbigniew Wrzesiński, właściciel firmy Z.U.H. Zbigniew Wrzesiński, pan Zbigniew Kubicki, właściciel firmy West Live oraz pan Marcin Słowiński z West Live.

Nie zabrakło również słodkości. Przepyszne pączki, serowały uczestnikom imprezy  szkolne kucharki z panią Hanną Ciesielczyk na czele, a uczniowie 2 klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych profesjonalnie obsługiwali kawiarenkę.

Koncert uwieczniali fotografowie – pani Lidia Maj-Pyzdrowska i pan Andrzej Midor.

Głównym celem inicjatywy było również wsparcie dla ucznia, które ma utwierdzić go w przekonaniu, że nadal jest częścią społeczności ZSEU. Niezwykle wzruszającym dla wszystkich momentem były podziękowania od cioci Bartka za organizację wydarzenia, a akwarelowy obraz, podarowany uczniowi, autorstwa Pani Profesor Katarzyny Hryciuk opatrzony napisem „Nigdy się nie poddawaj” stała się pięknym dopełnieniem całości.

Źródło: Zespół Szkól Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie
„Dobroć powraca” – koncert charytatywny dla Bartka w Żychlinie